Telefónne číslo

+421

905 942 808

lomka

Šesť liečivých húb, ktoré sú najúčinnejšie proti rakovine.

 

 

 

ŠESŤ LIEČIVÝCH HÚB, KTORÉ NAJÚČINNEJŠIE BOJUJÚ S RAKOVINOU

 

 

Nalini, C. (2012, január 12). Šesť liečivých húb, ktoré účinne bojujú s rakovinou.  HuffPost Healthy Living. Zdroj http://www.huffingtonpost.com/ 

 

 

Nikdy nepodceňujte silu liečivých hub!  Tieto miniatúrne organizmy obsahujú dohromady celý rad liečivých účinkov. Je ich viac ako predpokladáme. Liečivé huby majú dlhú históriu a boli použité už pred tisícimi rokmi v mnohých častiach Ázie.  Z početných rodov a druhov je šesť dobre preskúmaných, ktoré preukázali, že môžu napomôcť bojovať s rakovinou a zároveň výrazne rozširovať imunitu.

 

 

1. REISHI

2. SHIITAKE

3. COROLIUS VERSICOLOUR

4. CORDYCEPS

5. MAITAKE

6. CHAGA

 

Prečítajte si o každej z nich!

 

(kliknite na stiahnutie v originale vo formáte PDF):

 

Šesť s rakovinou bojujú liečivé huby

 

  

Vydané: 01.12.12 15:36 ET

HUBY NESMRTEĽNOSTI: Moderná medicína z  čínskych bylín.

 

Liečivé huby a hubové extrakty sú používané po celom svete v boji proti rakovine, zlepšujú a modulujú imunitnú odpoveď. Sú to hlavne huby Lentinula edodes (Shiitake), Grifola frondosa (Maitake), Ganoderma lucidum (Reishi), a Cordyceps .

 

História liečebného použitia sa už datuje pred tisícročiami v niektorých častiach Ázie. Výskum hlavne ukázal, že práve tieto huby majú protirakovinové, antivírusové, protizápalové účinky a veľmi dobre pôsobia aj na choroby  pečene.

 

Ochranná činnosť spočíva  hlavne v liečivých zložkách ako sú polysacharidy a beta-glukány ako  primárny aktívny účinok na imunitnú odpoveď organizmu.

 

V KRÁTKOSTI O JEDNOTLIVÝCH HUBÁCH

 

REISHI (Ganoderma, leskokôrka, Ling Zhi, Mannentake), tzv. "Huba nesmrteľnosti "

 

Reishi je jedna z velikánov  dlhovekosti - tonikum čínskej medicíny používané pri liečbe rakoviny.

 

Liečba v tradičnej a modernej čínskej medicíne sa osvedčila pri zlepšení vitality, sily a výdrži a pri predĺžení života. Reishi posilňuje imunitnú odpoveď zmierňuje, vedľajšie účinky chemoterapie, ako aj prípadné poškodenie obličiek. Chráni poškodenie DNA zvýšením antioxidačnej kapacity.

 

 

SHIITAKE (Lentinula edodes) Black Forest Tree huba alebo Xiang Gu (Voňavé mushroom)

Jedná sa o jemnú a chutnú hubu nájdenú v mnohých ázijských kuchyniach. Je považovaná aj za pochúťku a nielen za liečivú hubu.

Shiitake obsahuje glukán s názvom AHCC (Active hexosa Korelovaná zlúčenina) a je široko používaná v alternatívnom a doplnkovom liečení rakoviny v Japonsku kvôli imunitnému posilneniu funkcie ľudského tela. Lentinan je zlúčenina, ktorú nájdeme v Shiitake a je používa ako intravenózna ako liek proti rakovine s protirakovinovými vlastnosťami. Klinické štúdie spojené Lentinanom poukazujú na  vyššiu mieru prežitia, vyššiu kvalitu života a nižšiu recidívu rakoviny.

 

 

CORIOLUS VERSICOLOR (Trametes versicolor) Yun Zhi

 

To je jedna z najviac fundovaných liečivých húb na svete. Jedná sa o modifikátor biologickej odozvy. COROLIUS  bola použitá v čínskej medicíne ako tonikum po celé stáročia. Štúdie ukazujú, že zlepšuje prežitie a pôsobí ako imunitný modulátor stimulujúci imunitu a protinádorové vlastnosti organizmu. Niektoré štúdie ukazujú, že to môže zvýšiť účinky liečby rakoviny chemoterapiou a znížiť vedľajšie účinky rádioterapie.

 

 

CORDYCEPS SINENSIS Čínsky Caterpillar huba Dong xiacao

 

Cordyceps pôsobí ako imunitný stimulátor, ktorý pôsobí proti karcinómom a vírusom pri boji s T-lymfocytmi a NK buniek, predlžuje životnosť bielych krviniek, zabraňuje rozšíreniu infekcie. Cordyceps preukázal protinádorové vlastnosti a tiež chráni obličky po chemoterapii a ďalších vedľajších účinkov. Cordyceps je jeden z najviac používaných toník v protinádorových vzorcoch v čínskej medicíne.

 

 

MAITAKE Trsovnica lupeňovitá, Huba Hui Shu Hua

 

Maitake sa používa v tradičnej čínskej a japonskej medicíne k posilneniu imunitného systému. Je to jedna z hlavných hub v Japonskom varení. Štúdie s Maitake ukázali, že je možné zvýšiť aj vrodenú imunitnú reakciu pri boji s infekciami a celkovú imunitnú odpoveď. Maitake tiež chráni bunky svojimi antioxidačnými vlastnosťami kde klesá zápalový faktor COX2 enzýmu pri rakovine čo je  tak časté. Štúdie tiež ukázali, že Maitake má potenciál pri anti-metastatických vlastnostiach inhibujúcich proliferáciu a šírenie rakoviny.

 

 

CHAGA Ryšavec šikmý

 

Chaga bola používaná pre svoj liečivý účinok v Rusku a východnej Európe v tradičnej medicíne. Chaga bola študovaná pre potenciál ako protirakovinové činidlo. Chaga obsahuje betulín, predchodca kyseliny betulinovej, u ktorej bolo preukázané, že inhibuje rakovinový enzým topoizomerázu. Bolo zistené, že kyselina betulinová je aktívna proti rakovine kože, mozgu, vaječníkov, rakoviny hlavy a krku tým, že podporuje apoptózu, alebo prirodzený vývoj programovanej bunkovej smrti.

 

Tieto vyhlásenia neboli hodnotené podľa FDA a EFSA a nie sú určené k diagnostike, liečbe, vyliečeniu alebo zmierneniu akejkoľvek choroby. Vždy

obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti pred vykonaním nejaké zdravotné rozhodnutia.