Telefónne číslo

+421

905 942 808

lomka

Cirkulácia krvi

 

Cirkulácia krvi V „TRADIČNEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNE“ sa hovorí, že zlá cirkulácia je príčinou mnohých ochorení, vrátane cukrovky a vysokého krvného tlaku. Mozog, Srdce , Pečeň, Končatiny, Sexuálna energia BLEDLÁ pokožka, nedostatok energie, slabá výdrž, brnenie v rukách a nohách, kŕče v nohách, pálenie alebo necitlivosť rúk alebo nôh, dýchavičnosť, nepravidelný tep srdca, slabá pamäť, krčové žily, infekcie, ktoré sa pomaly hoja alebo sa nehoja vôbec – ak pravidelne bojujete s dvomi alebo viacerými s týchto symptómov, môžete byť tým, ktorý trpí zlou cirkuláciou krvi. KRV je hlavným transportným systémom v tele a dobrý krvný obeh je dôležitý pre dobré zdravie. Ignorovať tieto príznaky a symptóm zlého krvného obehu môže mat vážne dôsledky. Ak sa týmto symptómom nevenuje včasná pozornosť, zlý krvný obeh môže spôsobiť nenapraviteľné škody, môžu byt ovplyvnené kľúčové orgány v tele, hlavne mozog a srdce. Zvýšený výskyt infarktov a mŕtvice u tých pod 50 rokov je toho jasným dôkazom. Keďže krvný obeh pokrýva celé naše telo, problémy sa tiež môžu prejaviť viacerými spôsobmi. Napríklad :

 

MOZOG - Náš mozog dostáva 20% krvi obiehajúcej v našom tele. S poklesom toku, náš mozog funguje pod najlepšou úrovňou, výsledkom je pocit letargie, strata pamäte, nedostatok duševnej zrozumiteľnosti, atd. Častá, nevysvetliteľná bolesť hlavy a náhle závraty sú tiež príznakmi zlého krvného obehu do mozgu.

 

SRDCE - Keď zlý krvný obeh ovplyvňuje srdce, príznakmi sú bolesť hrudníka, vysoký krvný tlak a zvýšená hladina cholesterolu. Problémy pri vykonávaní akýchkoľvek bežných úloh ako je chodenie po schodoch, prechádzanie sa, Vás tiež môže učiniť veľmi unavenými a dýchavičnými.

 

PEČEŇ - Ak trpíte nedostatkom apetítu alebo ak chudnete a vaša pokožka je bez lesku, je dosť možné že vaša pečeň sa stáva “lenivou” a toto je ranným príznakom zlého krvného obehu do pečene.

 

OBLIČKY - Tento orgán hrá dôležitú úlohu pri regulácií a monitorovaní nášho krvného tlaku, okrem eliminovania odpadu a nadmerného množstva vody z nášho tela. Keď zlý krvný obeh ovplyvňuje obličky, všimnete si opuch rúk, nôh a členkov, zvýšený krvný tlak, zmenený tep srdca a neustály pocit únavy.

 

KONČATINY - Zlý krvný obeh môže mat vážny dopad na Vaše ruky a nohy. Môžete zažiť náhlu necitlivosť vo Vašich rukách, nohách a prstoch alebo môžete trpieť bolestivými kŕčmi v nohách. Príznakom vážnych problémov s krvným obehom môžu byt kŕčové žily alebo stav nazývaný cyanóza – čo je stav keď sa časť Vašej pokožky sfarbí do modra alebo čierna kvôli nedostatku kyslíka v dotyčných tkanivách.

 

SEXUÁLNA ENERGIA - Zlý krvný obeh tiež môže ovplyvniť naše rozmnožovacie orgány. Príznaky sú nedostatok sexuálnej energie a únava. Príznaky tiež zahŕňajú nedostatok vitality. Vážne problémy s krvným obehom môžu viest k impotencií. Ako starnete, najskôr budete čeliť problémom s Vašim krvným obehom. Nárast viskozity krvi spomaľuje Váš krvný obeh. Tukové bunky ako je cholesterol a triglycerid, sa pomaly zvyšujú a nahromaďujú na stene vašej krvnej cievy. Ako sa nános na stene krvnej cievy zväčšuje, vedie to k ochorenia krvného obehu ako je kornateniu ciev, kornateniu srdcovej tepny a trombóze. Zužovanie krvných ciev a zvýšenie upchávania krvného obehu znižuje tok krvi. Takže, zabraňuje zásobe dobrej krvi dostať sa do srdca. Určité svalové tkanivo, kvôli nedostatku výživy zo zásoby krvi, tiež starne a dokonca sa rozkladá. Toto vedie k oslabeniu orgánov v tele a spôsobuje rôzne choroby. Toto sú bežné problémy starnutia, ktorým čelí väčšina z nás. Je možné tento stav zlepšiť pomocou osvedčených čínskych nutričných húb Ganoderma lucidum (REISHI) a CORDYCEPS sinensis, ktorými už od nepamäti mnísi udržovali vo veľmi dobrej kondícii cisárov a vysokých duchovných pohlavárov v Číne a v Tibete.