Telefónne číslo

+421

905 942 808

lomka

MAITAKE

 

Maitake huba je veľká huba, ktorú poznajú domáci v Severnej Amerike, Európe a Japonsku. Japonský názov "Maitake" doslova znamená "tancujúci huba". To je tiež označovaná anglickým názvom "sliepky lesa", pretože jeho podstatnej veľkosti a jedinečným tvarom. 

 

 

Ako to funguje

 

 

Maitake huby preukázali protirakovinové účinky v laboratórnych štúdiách. Výskum prebieha a neustále sa testujú ich protirakovinové účinky u ľudí.

 

Maitake je huba, ktorá bola tradične používaná v Japonsku a v Číne ako súčasť stravy. Taktiež bola používaná na liečbu diabetu a hypertenzie. Rovnako ako aj ostatné liečivé huby aj Maitake obsahuje komplexný cukor nazývaný beta-glukán. V laboratórnych a v klinických štúdiách, Maitake extrakt bol schopný stimulovať rôzne bunky a faktory v imunitnom systéme. Štúdie na zvieratách ukazujú, že spomaľuje rast niektorých nádorov a znižuje hladinu cukru v krvi. 

 

 

Použitie

 

 

Maitake huba sa používa na liečbu :

 

 

-       rakoviny a liečbu rakoviny, zároveň k zmierneniu vedľajších účinkov

        chemoterapie. Laboratórne štúdie u ľudí ukazujú, že Maitake hubový

        extrakt spomaľuje rast nádorov a stimuluje určité bunky imunitného

        systému.

-       regulácia  diabetes. Maitake znižuje hladinu glukózy v krvi,

-       používa sa tiež pre liečbu HIV / AIDS, 

-       chronický únavový syndróm ( CFS ),

-       detoxikácia organizmu,

-       hepatitíde,

-       hemoroidy,

-       osteoporóza,

-       celulitída,

-       prostata, 

-       choroby sleziny

-       sennej nádche ,

-       cukrovka , 

-       vysoký krvný tlak , 

-       vysoká hladina cholesterolu , 

-       neplodnosť v dôsledku stavu ochorenia vaječníka zvaného syndróm

        polycystických ovárií  (PCOS). Stále viac sa ukazuje potreba

        hodnotiť  Maitake  hubu pre tieto účely.

 

 

Poraďte sa s lekárom ak

 

  • Užívate lieky na cukrovku: Maitake môže zvýšiť ich účinky.
  • Užívate warfarín: Maitake môžu interagovať s warfarínom čo má za následok zvýšené medzinárodného normalizovaného pomeru (INR).

 

 

Zdravie  a  výhody Maitake húb

 

Maitake huby boli používané ako liek v Japonsku už po celé stáročia – ľudia verili, že napomáhajú k podpore dlhovekosti. Výskum zdravotných účinkov Maitake začali v Japonsku v roku 1980 a teraz sú sledované v Spojených štátoch. Maitake obsahujú liečivé polysacharidy (veľa molekúl cukru spojených dohromady, aby vytvorili jednu veľkú molekulu) s názvom beta glukán.

 

 

Rakovina

 

Maitake D-frakcie môžu napomôcť pri útoku na rakovinové bunky  a môže napomôcť zmierniť veľa vedľajších účinkov chemoterapie. Štúdie v 1997 Annals of New York akadémie vied zistil, že Maitake D-frakcie pomohli zabrániť šíreniu rakovinových nádorov prsníka u myší a štúdie v júni 2011 uverejnené v Journal of Medicinal Food zistili, že Maitake D-frakcie pomohli viesť k smrti buniek karcinómu prsníka.  FEB / 03 1996 Townsend list pre lekárov a pacientov hlásil, že "Maitake huby veľmi dobre účinkovali proti leukémii, rakovine žalúdka a rakovine kostí" taktiež sa uvádza, že Maitake D-frakcie napomohli poskytnúť úľavu od nevoľnosti a vypadávaniu vlasov spojených s chemoterapiou.

Nedávno publikovaná štúdia v Cancer, imunológia, imunoterapia v októbri 2010 ukázala, že Maitake huby inhibujú rakovinu hrubého čreva.

The American Cancer Society hovorí: "Je potrebné viac vedecky rozobrať navrhnuté štúdie na užitočnosť húb  Maitake v prevencii či liečbe rakoviny." Niekoľko štúdií na  ľuďoch aj v súčasnej dobe prebiehajú.

 

 

Imunita

 

Štúdie z roku 1995 v Annals of New York akadémie vied zistili, že Maitake D-frakcie výrazne posilňujú imunitný systém u ľudí s rakovinou pečene a s rakovinou prsníka. Ďalej štúdia publikovaná v lete 2004 Journal of Medicinal Food zistila, že Maitake D-frakcie aktivujú imunitné bunky a môžu napomáhať aj v boji proti infekcii.

 

 

Cukrovka, regulácia hladiny glukózy

 

Ľudia s cukrovkou typu 2, môžu mať prospech z Maitake húb, ktoré môžu napomôcť regulovať hladinu glukózy v krvi a napomôžu k zníženiu inzulínovej rezistencie.

Štúdia zverejnená v apríli 2007 vo vydaní Journal of Pharmacy and Pharmacology ukázala, že MT-alfa-glukán, ďalší polysacharid nájdený v Maitake hubách, znížujú hladiny inzulínu a glukózy v krvi hlavne nalačno.

Vzhľadom k tomu, že Maitake huba môže znižovať hladinu cukru v krvi,  mali by ste byť opatrní pri užívaní  Maitake húb ak užívate lieky na cukrovku.

 

 

Pomoc pre srdce

 

Mnoho lekárov v Japonsku používa Maitake huby na zníženie krvného tlaku a hladiny lipidov v krvi – sú to dva kľúčové rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení. Okrem toho štúdie uverejnené v októbri 2011, vo vydaní Journal of poľnohospodárskej a potravinárskej chémie ukázali, že Maitake huby - extrakt suplementácia znižuje hladinu cholesterolu v pečeni.

 

Kúpiť

 

 

Hore ^