Telefónne číslo

+421

905 942 808

lomka

CORDYCEPS ako zdroj energie

 

MUDr. Herdsmen v starovekom Tibete sa domnieval že ich jaky (typ ovce) sa zdali byť viac čulé keď sa pásli na  Cordyceps hubách. To vlastne pomohlo budovať reputáciu huby Cordyceps ako efektívneho stimulantu v súčasnosti .

 

Užívatelia tejto zázračnej huby hovoria že v doplnkovej forme stravy Cordyceps preukazuje podobný podporný účinok ako kofeín, ale bez čo je veľmi dôležité bez vedľajších nežiaducich účinkov nervozity či neschopnosti spánku niekoľko hodín po užití.

 

Jeden z dôvodov je viazanie Cordycepsu na rovnaké receptory ako kofeín, poskytujúc zvýšený pocit zvýšenej energie. To je jeden z dôvodov prečo je táto huba v Číne populárna ako anti-aging doplnok.

 

Jedna štúdia z tejto krajiny v roku 1993 zistila, že medzi staršími pacientmi trpiacimi na únavu, hlásilo prekvapujúcich 92% zlepšenie svojich symptómov do 30 dní od začiatku jej užívania.

 

Aj keď východní liečitelia túto hubu propagovali už dávno, západná medicína sa s ňou ešte len zoznamuje. Takže kým vykazuje nádej ako antioxidant, anti-aging terapia, a možno aj ako protirakovinová liečba, je ešte potrebné zistiť rozsah jej možných ďalších benefitov pre zdravie človeka.

 

Cordyceps nedosiahol popularitu iných testosterónových povzbudzovačov (ako fenugreek orenergy ) alebo ako kofeín – aspoň nie v rámci  komunity body buildingu. Avšak teoreticky môžete odvodiť testosterón a energetické výhody z iných doplnkov, vzatím do úvahy produkt obsahujúci Cordyceps ako súčasť viac zložkovej formuly, alebo ako samostatnej časti.