Telefónne číslo

+421

905 942 808

lomka

PROTEÍNOVÁ DIÉTA

 

Proteínová diéta sú produkty s vysokým obsahom bielkovín (proteínov). Používajú sa v koncepte proteínovej diéty, určenej pre rýchle chudnutie. Tá zahŕňa zmenu stravovania podľa odborného odporúčania v prvom kroku a celkovú zmenu stravovania v ďalších mesiacoch.

 

Pri tejto diéte sú telu dodávané vysoko kvalitné proteíny za súčasného zníženia príjmu sacharidov. Vysoký príjem bielkovín zabráni spaľovaniu vlastných proteínov, teda zabráni spaľovaniu svalovej hmoty. Množstvo svalov zostáva zachované alebo môže dôjsť aj k zväčšeniu objemu svalov. Ak by ste požadovali nárast svalovej hmoty, pri svojej objednávke nám to napíšte!

 

Prvým zdrojom energie tela sú zvyčajne sacharidy. Pri proteínovej diéte je príjem sacharidov obmedzený a tak sa primárnym zdrojom energie stáva zásobný tuk. Ten je použitý na tvorbu tzv ketolátok, slúžiacich ako náhrada sacharidov. Celý proces sa nazýva "Ketóza".

 

Ketolátky zároveň veľmi účinne tlmia pocit hladu a navodzujú pocit dobrej nálady a energie. Vymiznutie pocitu hladu a mierne euforický pocit u väčšiny ľudí počas proteínovej diéty je jednou z hlavných výhod tohto diétneho konceptu. Z týchto dôvodov je ketogénna diéta veľmi dobre znášaná a jej dodržiavanie je v porovnaní s inými diétami oveľa ľahšie.

 

Neoddeliteľnou súčasťou proteínového konceptu redukcie hmotnosti je aj návratový krok, kedy dochádza k postupnému znovu - zavádzaniu sacharidov do stravy a pozvoľnému návratu k racionálnemu stravovaniu. Táto fáza má zásadný význam pre úspech tohto diétneho konceptu a pre dlhodobé udržanie váhového úbytku.

 

Obezita je zásadným rizikovým faktorom pre vznik ischemickej choroby srdca, cukrovky, ochorenie žlčníka, aortitídy a cievnych ochorení. Redukcia hmotnosti významne prispieva k zlepšeniu celkového zdravotného stavu a na zlepšenie nálady.

 

POZOR! - Ani Protifast nie je vhodný pre všetkých, svojou objednávkou potvrdzujete, že ste sa s informáciami ohľadne kontraindikácií zoznámili tu,

 

Kompletné informácie o Proteínovej diéte  (princíp, kontraindikácie, návody na prípravu, príklady jedálničkov atď) tu.

 

Francúzska firma  Protifast s ktorou spolupracujeme sa od roku 1994 zaoberá predajom hyperproteinových produktov určených pre riadené chudnutie za pomocou proteínových potravinových doplnkov. Vzhľadom k dlhodobému pôsobeniu v tejto oblasti má bohaté skúsennosti a zakladá si na kvalite produktov určených na zdravé chudnutie.

 

E-shop

 

 

Hore ^